Ciechanowianin pędził w Mławie. Zatrzymali go policjanci

Policjanci z mławskiej Drogówki nie pobłażają kierowcom przekraczającym dopuszczalną prędkość. Podczas ostatnich, wzmożonych kontroli zatrzymali prawo jazdy kilku młodym kierowcom i przypominają: droga to nie tor wyścigowy, na niej obowiązują konkretne przepisy, a zasadą powinien być rozsądek i odpowiedzialność.

Zapomniał o tym niestety 20-letni mieszkaniec Ciechanowa, który kierując audi w Al. Marszałkowskiej w Mławie, jechał z prędkością 129 km/h. Został zatrzymany do kontroli. Patrol ruchu drogowego zatrzymał młodemu kierowcy uprawnienia do kierowania i wystawił mandat w wysokości 2500 zł oraz 10 punktów karnych – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy KPP w Mławie. – Prawo jazdy stracił także 24-letni kierowca opla. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go do kontroli w Szreńsku. Młody kierowca jechał z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym, ponadto nie używał pasów bezpieczeństwa. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został ukarany mandatem w wysokości 1600 zł i 12 punktami karnymi.
Natomiast na drodze w pobliżu Wieczfni Kolonii, patrol ruchu drogowego zatrzymał młodego kierowcę BMW, który na drodze z ograniczeniem do 90 km/h, jechał z prędkością 154 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 10 punktami karnymi.

Wiosna i coraz lepsze warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy zwiększają prędkość. Chwila nieuwagi, brawura, mogą doprowadzić do tragedii, której nie da się cofnąć. Dla kierowców zastępujących rozsądek i odpowiedzialność – brawurą i agresją drogową, nie powinno być miejsca na drodze. Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat niebezpiecznych, agresywnych kierowców i zapowiada wzmożone kontrole – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.


red
Fot. KPP Mława