Ciechanowscy policjanci zapobiegli samobójstwu nastolatka

15-latek chciał skoczyć z mostu w podciechanowskim Kargoszynie. Na szczęście w porę na miejsce przyjechali policjanci.

– Kolejny raz szybkie i profesjonalne działanie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zapobiegło tragedii. W minioną środę (24 stycznia) dyżurny ciechanowskiej komendy odebrał od operatora numeru alarmowego 112 bardzo niepokojącą informację o nastolatku, który groził odebraniem sobie życia. W tej sytuacji liczyła się każda minuta. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole – relacjonuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania chłopaka, jednak nie zastali go w domu. Mundurowi natychmiast podjęli działania, aby ustalić, w którym kierunku chłopak mógł pójść i odnaleźli go już po kilku minutach w rejonie mostu w Kargoszynie. 15-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego był w złym stanie psychicznym i emocjonalnym. Policjanci w obecności matki przekazali chłopca pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Policjanci przypominają i apelują – jeżeli spotkasz osobę, której zachowanie jest wyraźnie niepokojące i podejrzewasz, że może ona potrzebować pomocy ze strony służb, zapytaj, jak możesz pomóc, bądź zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym ta osoba się znajduje. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach czas ma ogromne znaczenie.

– Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Kiedy nie możemy sobie poradzić z problemami, możemy zwrócić się do osoby bądź instytucji, które bezpłatnie i anonimowo pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Telefon zaufania dla dorosłych – 116 123, telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111 – apeluje asp. Magda Zarembska.

red

Fot. KPP w Ciechanowie