Ciechanowski policjant na topie w Mistrzostwach Polski

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie st. sierż. Przemysław Naguszewski i jego pies Pantera – z sukcesami w finale XX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Ciechanowski duet na mistrzostwach reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej i trzecie w drużynowej.

Najlepsi policjanci i ich czworonożni podopieczni rywalizowali w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach z finałem w ostatni piątek (22 września). Po czterech dniach zmagań na podium stanęli najlepsi policjanci-przewodnicy psów służbowych w kraju, którzy przystąpili do rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Główny Policji.

  – Organizowane od wielu lat Mistrzostwa są doskonałą okazją do zaprezentowania przez funkcjonariuszy wysokiego poziomu zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych w pracy z psem służbowym. Głównym celem zawodów jest doskonalenie kompetencji zawodowych policjantów-przewodników oraz sprawności użytkowej psów służbowych Policji, a także upowszechnianie wykorzystania psów służbowych w działaniach prewencyjnych oraz w walce z przestępczością – informuje Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. – W czterodniowych zmaganiach o miejsca na podium rywalizowało 17 najlepszych drużyn, wyłonionych ze wszystkich komend wojewódzkich Policji oraz Komendy Stołecznej Policji. Uczestnicy walczyli o zwycięstwo zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. W skład każdej drużyny weszli koordynator, dwóch policjantów-przewodników oraz dwa psy służbowe kategorii patrolowo-tropiącej.

  Nagrodzeni w klasyfikacji indywidualnej: I miejsce w klasyfikacji indywidualnej finału Mistrzostw zajął: asp. Tomasz Kozielecki z psem Radin z KWP w Bydgoszczy. II miejsce w klasyfikacji indywidualnej finału Mistrzostw zajął: st. sierż. Przemysław Naguszewski z psem  Pantera z KWP w Radomiu. III miejsce w klasyfikacji indywidualnej finału Mistrzostw zajął: mł. asp. Dawid Wilganowicz z psem Nawir z KWP w Katowicach.

  Nagrodzeni w klasyfikacji drużynowej: I miejsce zajęła drużyna z KWP w Katowicach w składzie: asp. szt. Adam Chmel – kierownik drużyny, mł. asp. Piotr Danielczyk z psem Opus, mł. asp. Dawid Wilganowicz z psem Nawir. II miejsce zajęła drużyna z KWP we Wrocławiu w składzie: kom. Marek Mycek – kierownik drużyny, mł. asp. Mateusz Jankowskiz psem Mig, mł. asp. Robert Pawliszko z psem Lonar. III miejsce zajęła drużyna z KWP w Radomiu w składzie: st. asp. Edyta Sułkowska – kierownik drużyny, st. sierż. Przemysław Naguszewski z psem Pantera, sierż. Dominik Szostek z psem Szach.

  A my gratulując najlepszym przypomnijmy, że st. sierż. Przemysław Naguszewski i Pantera wygrali w lipcu eliminacje wojewódzkie.

  Red

  Fot. KWP w Radomiu, policja.pl