Ciechanowskie obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Dzisiaj (1 sierpnia) w Ciechanowie odbędą się wydarzenia upamiętniające 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. – W mieście zaplanowana jest uroczystość pod pomnikiem, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i msza. W godzinę „W” zawyją syreny – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

O 17. pod pomnikiem Powstańców Warszawskich zostaną złożone kwiaty, odbędzie się też modlitwa w intencji poległych uczestników powstania. Uroczystość uświetni Miejska Orkiestra Dęta. Zgodnie z tradycją o godz. 17. w upamiętniającą rozpoczęcie powstania w Warszawie godzinę „W” w mieście zawyją syreny alarmowe. – Dźwięk będzie emitowany przez minutę.  Wiele osób w czasie jego trwania zatrzymuje się w celu oddania hołdu poległym w Powstaniu Warszawskim – mówi Paulina Rybczyńska.

O godz. 18. przed Miejską Biblioteką Publiczną (budynek Krzywej Hali) odbędzie się wspólne z mieszkańcami miasta śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. Poprowadzi je Wojciech Gęsicki.

Msza za Ojczyznę odbędzie się kościele św. Piotra w niedzielę 2 sierpnia o godzinie 11.30.

Organizatorami obchodów są: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód w Ciechanowie, Prezydent Miasta Ciechanów i Miejska Biblioteka Publiczna.

Fot. UM Ciechanów