Cios w grupę ciechanowsko-pułtuską

W Warszawie zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o to, że stanowią trzon tzw. grupy ciechanowsko-pułtuskiej – podało Biuro Prasowe Komendy Głównej Policji.

Zatrzymali ich policjanci z Centralnego Biura Śledczego i stołecznego wydziału realizacji. Zabezpieczyli przy nich m.in. 1,5 kg, prawie 12 tys. euro, fałszywe dokumenty i kilkadziesiąt telefonów komórkowych.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=y4jbeF_E-Vs’]

materiał filmowy ze strony http://www.policja.pl/portal/pol/1/77589/quotSkalaquot_i_quotGrubyquot_zatrzymani_przez_CBS.html

– Policjanci Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP od pół roku rozpracowywali grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, tzw. ciechanowsko-pułtuską. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że członkowie szajki zajmowali się produkcją, przemytem oraz handlem środkami odurzającymi – głównie kokainą i amfetaminą.  – czytamy na stronie KGP. – Policjanci wiedzieli, że dochody z narkotyków oraz innych przestępstw szefostwo grupy lokowało w legalnych interesach, aby wyprać pieniądze pochodzące z nielegalnego źródła. Jak podkreślają funkcjonariusze CBŚ, grupa miała bardzo szerokie kontakty w świecie przestępczym. Współpracowała z grupą mokotowską oraz szkatułowcami, miała znajomości w krajach Unii Europejskiej oraz Ameryce Południowej.