Co dalej z rowerami miejskimi w Ciechanowie?

Spółka Nextbike Polska zagrożona upadłością. – Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie – zapewnia jednak spółka. – Na ten moment system działa normalnie, bez zastrzeżeń – informuje rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

W Ciechanowie w tym sezonie działa 9 stacji z 90 rowerami. Planowane jest uruchomienie stacji 10. – w Opinogórze.

Spółka tłumaczy kłopoty koronawirusem. – Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce. Zagrożenie niewypłacalnością to efekt pandemii wirusa SARS-CoV-2. Spowodowało to nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki. Nextbike Polska S.A., podobnie jak wiele innych firm z branży transportowej, boryka się obecnie z gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja br. zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich – czytamy na jej oficjalnej stronie internetowej. Całość tutaj: https://nextbike.pl/oswiadczenie/

– Na ten moment system działa normalnie, bez zastrzeżeń. Sezon rowerowy został uruchomiony 6 maja, zaraz po tym jak rząd wycofał zakaz korzystania z rowerów miejskich – informuje z kolei rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Sezon ruszył 6 maja. Udostępniono 90 jednośladów w ramach istniejących już 9 stacji na terenie miasta. Od czerwca planowane jest uruchomienie 10. nowej stacji miejskich rowerów, która zostanie uruchomiona na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Korzystanie z rowerów wymaga przestrzegania zaleceń sanitarnych.
– Aktualnie trwają ustalenia dotyczące możliwości ugodowego rozwiązania kwestii płatności za okres przesunięcia inauguracji rowerów (31 marca – 6 maja). Na ten moment nie ma jeszcze finalnych decyzji w tej sprawie – dodaje Paulina Rybczyńska. – Co do uruchamiania nowej stacji na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, na dzień dzisiejszy nie ma informacji, aby planowane uruchomienie miało zostać przełożone, ale oczekujemy na ewentualny dalszy rozwój sytuacji po stronie Nextbike.

Fot. UM Ciechanów