Czteroletnie dziecko ranne w wypadku w Mławie

Trwają policyjne czynności w sprawie wczorajszego (środa, 30 sierpnia) wypadku drogowego w Mławie, na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z drogą krajową nr 7. Tuż przed 20. doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ranne zostały trzy osoby, w tym 4-letnie dziecko. Kierowcy byli trzeźwi. Policja apeluje o ostrożność za kierownicą.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, 38-letni mieszkaniec Mławy, kierujący skodą, jadąc ul. Warszawską w kierunku drogi krajowej nr 7, wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu krajową siódemką nissanowi. Nissanem kierowała 29-letnia mieszkanka pow. mławskiego. W samochodzie przewoziła swojego 4-letniego synka oraz 51-letnią kobietę. W wyniku wypadku ranni zostali pasażerowie z obu pojazdów. Podróżująca skodą 36-letnia obywatelka Czech oraz pasażerka nissana zostały przewiezione do szpitala w Mławie. Obrażeń ciała doznał także 4-letni chłopiec. Dziecko pod opieką mamy zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Dwie ranne pasażerki, którym udzielono pomocy medycznej w mławskim szpitalu, jeszcze tego samego wieczoru zostały zwolnione do domu – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska. – Kierujący pojazdami byli trzeźwi, w momencie wypadku sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu była wyłączona. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującemu skodą prawo jazdy. Trwają dalsze ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku, czynności prowadzi mławska komenda policji.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Chwila nieuwagi, brak koncentracji mogą doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, nikt nie jest na drodze sam, od Twoich decyzji za kierownica zależy bezpieczeństwo na drodze.

red

Fot. KPP w Mławie