Cztery piwa warte 2,5 tys. zł

To były chyba najdroższe piwa w historii powiatu mławskiego. Rowerzysta, który wypił cztery – dostał mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

Nowe, dotkliwe kwoty mandatów dotyczą nie tylko przekraczania dozwolonej prędkości ale także nietrzeźwych, kierujących pojazdami innymi niż mechaniczne, czyli rowerzystów. Przekonał się o tym wczoraj 34-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

– Rowerzysta został zatrzymany wczoraj po południu,  przez interweniujący patrol ruchu drogowego na jednej z ulic w Szreńsku. W organizmie miał ponad 1,8 promila alkoholu. Jak tłumaczył policjantom, po pracy wypił cztery piwa i wsiadł na rower. W związku z wykroczeniem, został ukarany mandatem. Według nowych stawek to kwota 2500 złotych – relacjonuje oficer prasowy KPP Mława asp. sztab. Anna Pawłowska.

Nietrzeźwi rowerzyści stanowią zagrożenie nie tylko dla własnego bezpieczeństwa ale także innych uczestników ruchu drogowego. Policja apeluje o trzeźwość i rozsadek na drodze – nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu. 

Red

Fot. KPP Mława