” Czyn Polskiego Żołnierza zasługuje na bardziej honorowe miejsce upamiętnienia…” – sporu ciąg dalszy

Ciąg dalszy sporu o prezydencką tablicę w Ciechanowie. – “W naszej opinii czyn Polskiego Żołnierza zasługuje na bardziej honorowe miejsce upamiętnienia, niż sala obrad samorządowców miejskich” – czytamy w kolejnym piśmie z Biura Poselskiego poseł PiS Anny Cicholskiej.

Wczoraj pisaliśmy: Gdzie powinna zawisnąć tablica upamiętniająca polskie zmagania z bolszewickim najazdem w 1920 r., – “Miejsce Pamięci Bitwy Warszawskiej”, którą Ciechanów otrzymał od prezydenta RP Andrzeja Dudy? – “Prezydent Kosiński wieszając Tablicę w ratuszu (sala narad) po prostu obniżył jej rangę i znaczenie dla Ciechanowian. Nie wiemy czym się kierował? Czy nieznajomością historii, czy chęcią obniżenia prestiżu i powagi otrzymanego daru?” – napisało w przesłanym nam oświadczeniu Biuro Poselskie poseł Anny Cicholskiej (PiS). -“Tablica była przekazywana władzom samorządowym, a nie posłom, a zgodnie z przepisami posłowie nie mają kompetencji decydowania o lokalizacji tablic czy pomników. Tym bardziej nie mają kompetencji decydowania, o tym które miejsce jest mniej lub bardziej godne” – czytamy w odpowiedzi przesłanej nam z ciechanowskiego Urzędu Miasta.

Całość tutaj: https://www.ciechtivi.pl/protest-w-sprawie-prezydenckiej-tablicy-w-ciechanowie-miejsce-godne-czy-nie/

Dzisiaj (czwartek, 20 sierpnia) otrzymaliśmy kolejny list z Biura Poselskiego poseł Anny Cicholskiej.

– “Jesteśmy bardzo zdziwieni treścią odpowiedzi zamieszczoną na portalu Ciechtivi w sprawie Tablicy upamiętniającej Miejsce Pamięci Bitwy Warszawskiej. Autorem jest rzecznik prasowy Urzędu Miasta Pani Paulina Rybczyńska. Jest to znakomity popis „dyplomacji”, arogancji i ignorancji. Tablicę otrzymali samorządowcy, ale nie dla siebie… Tablica jest własnością całej społeczności Ciechanowa. Poseł – („zgodnie z przepisami posłowie nie mają kompetencji decydowania o lokalizacji tablic” – cyt.) wyraża swoją opinię, a tego żaden prezydent w Rzeczypospolitej nie może posłowi zabronić. W naszej opinii czyn Polskiego Żołnierza zasługuje na bardziej honorowe miejsce upamiętnienia, niż sala obrad samorządowców miejskich”.

Biuro Poselskie Poseł Anny Cicholskiej

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP/Tablicę odebrała w czerwcu wiceprezydent Ciechanowa Iwona Kowalczuk.