Diecezja płocka 25 marca włączy się w ogólnoświatową modlitwę o pokój

Diecezja płocka 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, włączy się w ogólnoświatową modlitwę o pokój – w jej kościołach odmówiony zostanie Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zarządził to biskup płocki Piotr Libera, w odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Komunikat w tej sprawie został odczytany w kościołach diecezji 20 marca podczas Mszy św. niedzielnych.  

W wydanym komunikacie ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski, wikariusz biskupi ds. sakramentalnych przekazuje, że biskup płocki Piotr Libera, na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego informuje, że w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

„Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP i decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery, zwracamy się z apelem do wszystkich kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji o godz.17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi” – napisał ks. Piotr Grzywaczewski.

Ponadto biskup płocki prosi księży, aby tego dnia odprawili Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

Komunikat władzy diecezjalnej został odczytany w kościołach diecezji wczoraj (niedziela, 20 marca) podczas wszystkich mszy św. niedzielnych.

Fot. pixabay.com