Nietrzeźwa matka wiozła samochodem swą trzyletnią córkę

27-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego miała ok. 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za swoje bezmyślne, nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek w Glinojecku. Funkcjonariusze z tamtejszego Posterunku Policji zauważyli że kierowca osobowego forda ma problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Podejrzewali, że może być pod wpływem alkoholu, dlatego zatrzymali auto.

– Okazało się, że samochód prowadzi 27-letnia kobieta, od której funkcjonariusze wyczuli alkohol. Jak się okazało, w organizmie miała około 1,2  promila alkoholu. Ponadto w pojeździe znajdowała się 3-letnia córka nietrzeźwej kierującej – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie kom. Jolanta Bym. – 3-latka została przekazana pod opiekę osobie trzeźwej natomiast 27-latka zmierzy się z konsekwencjami w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości. Wkrótce usłyszy też zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

red