Do dwóch lat więzienia za jazdę po alkoholu

– Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 45-letniemu obywatelowi Ukrainy, który kierował volkswagenem mając w organizmie prawie promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w piątkowy poranek przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

W ostatni piątek (9 czerwca) rano w Ciechanowie w Alei Niepodległości patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał kierującego ciężarowym volkswagenem.  Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Powiadomili o tym fakcie dyżurnego ciechanowskiej komendy, który na miejsce skierował patrol drogówki.

– Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 45-letniego obywatela Ukrainy. Okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy ITD były słuszne. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna – relacjonuje pani rzecznik.

Policjanci ostrzegają!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

red