Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zaprasza na spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem, scenarzystą, aktorem, dramaturgiem i pisarzem. Spotkanie odbędzie się 21 czerwca (środa) o godz. 17. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie (Krzywa Hala, Plac Piłsudskiego 1).

Cezary Harasimowicz (ur. 20 sierpnia 1955 w Łodzi) – polski scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz. W 1980 ukończył studium aktorskie przy Teatrze Polskim we Wrocławiu. Jest absolwentem studium scenariuszowego przy PWSFTviT w Łodzi. Film 300 mil do nieba – został uhonorowany w 1989 Nagrodą Europejskiej Akademii Filmowej. W 1994 jego scenariusz do filmu Bandyta zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Hartley-Merrill w Stanach Zjednoczonych. Dzięki tej nagrodzie Cezary Harasimowicz brał udział w warsztatach Roberta Redforda w Sundance Institute, gdzie jego skrypt uznano za najlepszy i podkreślano wybitne walory humanistyczne tekstu. Według scenariuszy Harasimowicza powstało osiem filmów fabularnych oraz seriale, m.in. Przeprowadzki, trzeci sezon serialu Ekstradycja, a także spektakle Teatru TV. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

Jako pisarz zadebiutował w 2005 zbiorem opowiadań zatytułowanych PESEL 890604… mieszkam w Polsce. W swoim dorobku ma m.in. powieść historyczną Victoria, książkę biograficzną Saga, czyli filiżanka, której nie ma (niezwykły portret rodziny i niejednokrotnie zabawna opowieść, której tłem jest dawna, wielonarodowa Polska), powieści sensacyjne Święty chaosMiejsce odosobnieniaZnaleźć. Naprawić, Wykończyć. Dla młodszych czytelników napisał książki: UśmiechGitaraBajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużychTygrys oraz Mirabelka, która zdobyła wyróżnienie literackiej Polskiej Sekcji IBBY 2018 oraz tytuł Wydarzenia Roku przyznawany przez Magazyn Literacki Książki.