Do trzech razy sztuka. Ciechanowski MOPS ma wreszcie szefa

Do trzech razy sztuka. Dopiero w trzecim konkursie wyłoniono nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowie. To Monika Lemanowicz, dotychczasowy kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy typu A i B w Ciechanowie.

Pierwszy konkurs nie przyniósł rozwiązania, bo nikt z kandydatów nie spełnił oczekiwań pracodawcy, czyli prezydenta miasta. Do drugiego wpłynęła tylko jedna oferta, więc został unieważniony bo nie spełniał wymogów formalnych. W trzecim konkursie prawidłowe ofert złożyły dwie osoby. – Wyniki testu oraz rozmowy zdecydowały o tym, że funkcję dyrektora od 1 lutego obejmie Monika Lemanowicz – poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Renata Jeziółkowska.

Jak informuje rzecznik Ratusza: Monika Lemanowicz ma 38 lat. Zarówno jej doświadczenie zawodowe jak i wykształcenie ściśle związane jest z pomocą społeczną. Od lutego 2017 r. kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy typu A i B w Ciechanowie, wcześniej w placówce tej ponad 10 lat pracowała jako terapeuta zajęciowy. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej. Ukończyła studia licencjackie na kierunku fizjoterapia w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusickiego oraz Medyczne Studium Zawodowe z terapii zajęciowej (instruktor terapii zajęciowej).

– Decyzją prezydenta miasta obowiązki kierownika ŚDS od 1 lutego przejmie dotychczasowa zastępczyni kierownika Dorota Sokołowska – dodaje Renata Jeziółkowska.

Fot. Urząd Miasta Ciechanów