Dodał gazu i zapłacił. Dwa tysiące złotych za zbyt szybką jazdę

Oj, nie opłaca się od 1 stycznia kierowcom  mieć przysłowiową „ciężką nogę” na pedale gazu. Drastycznie wzrosły bowiem stawki mandatów za niektóre przewinienia na drodze. W powiecie ciechanowskim „rekordzista” zapłacił za zbyt szybką jazdę 2 tys. zł.

W obszarze zabudowanym (w Ciechanowie, w Alei Niepodległości) kierowca skody jechał 111 km na godzinę – O 61 km ponad dozwoloną prędkość. Oprócz mandatu dostał też 10 punktów karnych, a na trzy miesiące stracił prawo jazdy. – Poza tym trzech kierowców otrzymało mandaty w wysokości 800 zł, jeden w wysokości 1000 złotych – informuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. -To kolejna zmiana w przepisach ruchu drogowego w ostatnich kilkunastu miesiącach, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Dotychczas pory za przekroczenie prędkości policjant mógł nałożyć karę od 50 do 500 zł, teraz górną granicą jest 5 tys. zł.

W sumie, na szczęście, sylwestrowo-noworoczny weekend na drogach powiatu ciechanowskiego minął dość spokojnie. – Nie odnotowaliśmy zdarzeń drogowych z rannymi, nikt też nie zginął. Przez ostatnie trzy dni doszło do pięciu kolizji drogowych, zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego oraz jednego kierowcę po użyciu alkoholu – relacjonuje kom. Jolanta Bym.

Nowe stawki: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210002484/O/D20212484.pdf

red