Dodali za dużo gazu – oddali prawa jazdy

Trzech kierowców w powiecie ciechanowskim wpadło wczoraj na zbyt szybkiej jeździe. Stało się tak na ulicach Mleczarskiej i Armii Krajowej w Ciechanowie oraz Głównej w podmiejskim Niechodzinie. Wszyscy trzej mężczyźni zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drogach!

– Ciechanowscy policjanci dużą uwagę poświęcają bezpieczeństwu w ruchu drogowym – a wszystko po to, aby każdy z nas na drodze mógł być bezpieczny. Mundurowi starają się eliminować z ruchu jak największą ilość skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, zanim ich brak wyobraźni skończy się dla innego użytkownika tragicznie. Tylko wczoraj policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy za swoje brawurowe zachowanie na drodze stracili uprawnienia do kierowania – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy KPP w Ciechanowie.

– Pierwszy wpadł kierowca seata. Policjanci z grupy Speed zatrzymali go do kontroli o godz. 18.55 w Niechodzinie na ul. Głównej. 53-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jechał z prędkością 103 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został też ukarany mandatem karnym 1500 zł, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych. Uprawnienia do kierowania stracił także 22-letni kierowca audi. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego kilka minut przed godz. 21.00 na ul. Mleczarskiej w Ciechanowie pędził z prędkością 112 km/h i przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość o 62 km/h. 22-latek również stracił swoje uprawnienia na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym 2000 zł i 14 punktami karnymi. Taką samą prędkość (112 km/h) miał na liczniku kierowca bmw, który został zatrzymany kilka minut po godz. 23 na ul. Armii Krajowej. 23-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego za swoją brawurową otrzymał mandat 2000 zł i 14 punktów karnych. Tak jak poprzednicy utracił prawo jazdy na 3 miesiące – relacjonuje pani rzecznik.

Policjanci ostrzegają! Nie ma przyzwolenia na łamanie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wsiadając za kierownicę, zachowajmy zdrowy rozsądek!

red

Fot. KPP w Ciechanowie