Dostał zarzut uszkodzenia ciała. Może dostać nawet pięć lat

Do pięciu lat więzienia grozi 25-latkowi podejrzanemu o przestępstwo uszkodzenia ciała. W niedzielę (13 sierpnia) w Ciechanowie mężczyzna uderzył w głowę szklaną butelką swojego rówieśnika, a później kopał go w brzuch i w głowę. Następnego dnia sam zgłosił się do ciechanowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut.

– Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie, że do ciechanowskiego szpitala trafił 25-latek z urazem głowy, który twierdził, że został pobity. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, aby ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia. Z relacji poszkodowanego wynikało, że do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach rannych, gdy wraz z grupą znajomych wracał z imprezy. W pewnej chwili między nim a jednym z mężczyzn wywiązała się awantura. Agresor uderzył 25-latka szklaną butelką w głowę, a następnie kopał go w brzuch i w głowę. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala – relacjonuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

Dzień później do ciechanowskiej Komendy zgłosił się 25-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Funkcjonariusze postawili mu zarzut uszkodzenia ciała. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

red