Dożynki i Pożegnanie Lata w Gołyminie

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody Gminno-Parafialne Dożynki i festyn “Pożegnanie Lata”, które w ostatnią niedzielę odbyły się w Gołyminie były bardzo udane. Wójt Andrzej Chrzanowski już zaprasza na rok następny.

Dożynkową mszę św. w kościele parafialnym odprawił ks. proboszcz Marek Świgoński. Po jej zakończeniu, tak jak przed rokiem, starostowie dożynek rozdali wiernym zebranym w świątyni wiele bochenków chleba.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=mhzjvbPljhY’]

Asystujący podczas uroczystości członkowie grupy rekonstrukcyjnej wojsk Księstwa Warszawskiego złożyli kwiaty i oddali honorowe salwy przy grobie uczestnika Powstania Listopadowego gen. Karola Zielińskiego i przy obelisku upamiętniającym bitwę stoczoną w 1806 r. pod Gołyminem przez armię napoleońską z wojskami rosyjskimi.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=inP8xLo1NYU’]

Na  boisku przy Urzędzie Gminy odbył się festyn, którego jednymi z głównych punktów były: występ Zespołu Ludowego „Gołymin” oraz Turniej Sołectw. W tym ostatnim (nam najbardziej “podobała” się konkurencja polegająca na rzucaniu wałkiem do ciasta w manekina imitującego męża) tryumfowała ekipa z Wróblewka.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=q1BQ-TsnkC4′]

Wśród oficjalnych gości znaleźli się m.in. starosta ciechanowski Sławomir Morawski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marzena Ślubowska i Janusz Kowalski, sekretarz gminy Opinogóra Beata Golasińska. Podczas mszy śpiewał m.in. opinogórski zespół Melodia, a media reprezentowała wyjątkowo silna ekipa tygodnika “Extra Ciechanów” z redaktor naczelną Julitą Borowską, prezesem Arturem Iniarskim oraz znanym dziennikarzem Karolem Podgórnym.

Niestety, w przeciwieństwie do roku ubiegłego zabrakło np. parlamentarzystów i kandydatów na parlamentarzystów. Ale cóż, rok 2011 był rokiem wyborczym…

Organizacja festynu odbyła się dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach projektu “Zatańczmy Poleczkę”.