Duety na sopran i mezzosopran

W Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył się 585. już Koncert Niedzielny. Pieśni operowe pt. „Duety na sopran i mezzosopran” wykonały dwie młode artystki: Katarzyna Drelich i Julia Jarmoszewicz, przy akompaniamencie fortepianowym Pawła Sommera.

Koncert poprowadził Bartosz Martyna. Publiczność oczarowały także wprowadzające w nastrój towarzyszącej koncertowi wystawie utwory na fortepian solo pochodzące z baletu Siergieja Prokofiewa pt. „Kopciuszek”.

W programie koncertu usłyszeliśmy utwory Giacomo Pucciniego, Gioacchino Rossiniego, Siergieja Rachmaninowa, Camilea Saint-Saensa, Georgesa Bizeta, Piotra Czajkowskiego oraz Siergieja Prokofiewa.

W ramach wydarzenia odbyła się także promocja najnowszego albumu wydanego przez Muzeum pt. “Cztery Pory Roku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze”, który można było zakupić w promocyjnej cenie.

Koncertowi towarzyszyły dwie wystawy: “Cztery pory roku na Mazowszu w malarstwie Adama Witkowskiego”  oraz “Cztery pory roku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze” Michała Krzyżanowskiego

Kolejny koncert niedzielny odbędzie się 14 lipca o godzinie 15. w Sali Koncertowej Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Na scenie wystąpią: Michał Zator – harfista oraz Karolina Zdrojkowska – Pytlak – sopranistka.

Fot. Michał Krzyżanowski