Dwaj mężczyźni ranni w wypadku na “siódemce”

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, na trasie S7 w rejonie miejscowości Żurominek doszło wczoraj (poniedziałek, 23 października) do zdarzenia drogowego. Pracownicy służby drogowej zabezpieczali na trasie uszkodzony pojazd ciężarowy marki Volvo z naczepą, który czekał na wymianę opony.

– W trakcie zabezpieczenia, jadący w kierunku Warszawy 31-letni mieszkaniec pow. tomaszowskiego, kierując samochodem ciężarowym marki Renault z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi uderzył w tył oznakowanego samochodu służby drogowej marki Fiat Ducato. W pojeździe znajdowało się dwóch pracowników służby drogowej, mieszkańców pow. mławskiego. W skutek zdarzenia Fiat Ducato uderzył w bariery ochronne, dachował a następnie uderzył w naczepę samochodu ciężarowego marki Volvo. Z pojazdu służby drogowej strażacy musieli uwolnić jedną zakleszczoną osobę. W ciężkim stanie pracownicy służby drogowej zostali przewiezieni do szpitala w Mławie – relacjonuje podkom. Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – brak uwagi i koncentracji, zła ocena sytuacji na drodze, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, brawura, mogą doprowadzić do groźnego w skutkach wypadku.

red

Fot. KPP w Mławie