Dwaj nietrzeźwi kierowcy zatrzymani podczas weekendu

W miniony weekend ciechanowscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Kierowca renaulta miał blisko 3 promile, natomiast kierowca fiata był nietrzeźwy oraz kierował wbrew zakazowi.

– W piątek o godz. 10. w Ciechanowie na ul. Pułtuskiej funkcjonariusze zatrzymali kierowcę fiata, który kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi oraz w stanie nietrzeźwości. 33-letni mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Podczas kontroli drogowej mężczyzna nie okazał dokumentu tożsamości, który jak się później okazało miał w kieszeni, za to wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – W sobotę o godz. 5.20 w Komorach Dąbrownych, 37-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierując renault stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd dachował. Jak się okazało kierowca samochodu znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna ma w organizmie blisko 3 promile.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

red

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Jeśli widzisz jakiekolwiek niebezpieczeństwo nie bądź obojętny- reaguj! Zauważając bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dzwoń na numer alarmowy 112.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdów na min. 3 lata oraz wysoka nawiązka.