Dziecko ranne w wypadku drogowym w Mławie

– Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Wczoraj, po godz. 18, na ul. Sienkiewicza w Mławie, w pobliżu wiaduktu, kierujący fiatem uderzył w tył audi, którego kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem. W zdarzeniu ucierpiało podróżujące w audi dziecko – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów ruchu drogowego, kierowca audi, 41-letni mieszkaniec Mławy, zatrzymał się przed skrzyżowaniem, ustępując pierwszeństwa innym pojazdom. Jadący za nim kierowca fiata, 21-letni mławianin, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył audi. Kierowcy byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń. Ucierpiał natomiast 8-letni chłopiec, podróżujący w audi. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Po badaniach i udzieleniu pomocy medycznej, chłopiec wrócił do domu. Trwają dalsze czynności mławskiej policji.

– Od dziś rozpoczynają się wakacje. To sezon wyjazdów i wzmożonego ruchu na drogach. Rodziny z dziećmi wyjeżdżają na upragnione wakacje.  Warto przy tej okazji przypomnieć, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Jadąc z nadmierną prędkością, łamiąc przepisy, nie zachowując uwagi i koncentracji za kierownicą, można doprowadzić do groźnego w skutkach zdarzenia drogowego. Czasu nie da się cofnąć. Można natomiast zapobiec niebezpieczeństwu. To, co można zrobić teraz, to zatroszczyć się o bezpieczeństwo, zaczynając od siebie i własnego zachowania na drodze – apeluje asp. szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP w Mławie