Extra Ciechanów: Obrzydliwa manipulacja

Za profilem FB Tygodnika Extra Ciechanów: “Zginęli 25 lutego 1950 r. w Osyskach, w powiecie ciechanowskim, otoczeni przez przeważające siły UB i KBW. Partyzanci Narodowego Zjednoczenia Wojskowego: Ildefons Żbikowski „Tygrys”, Józef Niski „Brzoza”, Henryk Niedziałkowski „Huragan” i Władysław Bukowski „Zapora”. Argentyński dziennik internetowy Pagina 12 fotografią poległych partyzantów zilustrował tekst o zbrodni w Jedwabnem”. 

Pozew w tej sprawie przeciwko Pagina 12 w Sądzie Okręgowym w Warszawie złożyła Reduta Dobrego Imienia. – Na stronie www.anti-defamation.plczytamy: – „Połączenie tych dwóch wątków: informacji o zbrodni na Żydach w Jedwabnem w czasie okupacji niemieckiej oraz przedstawienie poległych żołnierzy podziemia niepodległościowego jest manipulacją, działaniem na szkodę narodu polskiego i naruszeniem dobrego imienia polskich żołnierzy. To celowe nadużycie, które ma potwierdzić i utwierdzić w czytelnikach polski antysemityzm. (…) Jest to pierwszy proces w którym korzystamy z nowego prawa, jakie wynika z nowelizacji ustawy o IPN. Ustawa, która wczoraj weszła w życie, uprawnia organizacje zajmujące się obroną dobrego imienia Polski, czyli takie jak Reduta Dobrego Imienia, do występowania w sprawach sądowych jako Powód. Świadkowie wydarzeń nieuchronnie odchodzą, teraz także my jako organizacja możemy wystąpić z pozwem sądowym przeciwko oszczerstwom historycznym. I tak właśnie zrobiliśmy w tym przypadku – mówi Mira Wszelaka, prezes Reduty Dobrego Imienia”

fot. www.pagina12

 

https://www.facebook.com/extraciechanow/photos/a.474699735977822.1073741831.473745136073282/1596015607179557/?type=3&theater

http://www.anti-defamation.pl/rdiplad/aktualnosci/pozew-przeciwko-pagina12-w-obronie-zolnierzy-wykletych/