Glinojeck. Policjanci zatrzymali dwie osoby z narkotykami i dilera

Funkcjonariusze w środę (17 lutego) zabezpieczyli w Glinojecku marihuanę i amfetaminę.

– Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku własnej pracy ustalili, że 25- i 19-letni mieszkańcy gm. Glinojeck  jeżdżący bmw mogą posiadać narkotyki – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie podkom. Ewa Brzezińska. – 17 lutego zauważyli zaparkowany pojazd w Glinojecku.

W aucie siedzieli znani funkcjonariuszom dwaj mężczyźni, którzy na ich widok zaczęli się dziwnie zachowywać. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. – W portfelu jednego z mężczyzn oraz w pojeździe znajdował się biały proszek zawinięty w torebki foliowe. Wstępne badania wykazały, że znaleziona substancja to amfetamina. Ponadto w wyniku dalszych czynności ustalono, że narkotyki mężczyźni kupili od 21 – letniego mieszkańca Glinojecka.  Podczas przeszukania miejsca zamieszkania policjanci znaleźli kolejne środki odurzające. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed sądem – relacjonuje podkom. Ewa Brzezińska.

Policja przypomina, że w świetle obowiązujących przepisów, za posiadanie narkotyków grozi do trzech, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat więzienia.

Red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne