Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza przedłużone

Do tej pory w Budżecie Obywatelskim Mazowsza zagłosowało już blisko 32,2 tys. osób. Mieszkańcy, którzy jeszcze nie wybrali swoich faworytów, mają na to nieco więcej czasu. Głosowanie zostało przedłużone do 17 listopada do godz. 03.15 – informuje Urząd Marszałkowski.

Przedłużenie głosowania jest wynikiem przerwy w dostępności do strony bom.mazovia.pl, która miała miejsce 15 listopada w godz. 19.00-22.15. Jak podkreśla rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego Marta Milewska, była to awaria infrastruktury firmy, od której dostawca systemu wynajmuje serwery. – To sytuacja, na którą nie mieliśmy żadnego wpływu. W przypadku awarii systemu informatycznego głosowanie jest przedłużone o czas jej trwania. Zachęcam do wykorzystania dodatkowego czasu i zadecydowania, które inwestycje zostaną wykonane w przyszłym roku ze środków z budżetu Mazowsza – dodaje Marta Milewska.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów. W puli ogólnowojewódzkiej znalazło się 26 projektów.Głosować można do 17 listopada do godz. 03.15 na stronie bom.mazovia.pl. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne,system nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem! Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się. Wybrane projekty zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. Do podziału jest aż 25 mln zł.

 Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

·         pula ogólnowojewódzka https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=1&status=do-glosowania&dzielnica=

·         pula podregionalna https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=2&status=do-glosowania&dzielnica=