Koronawirus. Powiat ciechanowski kupi sprzęt dla szpitala

Powiat ciechanowski wesprze Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie w walce z koronawirusem. Ostatnie dwie doby, według raportów Sanepidu, przyniosły 6 zgonów powiązanych z covid-19, 151 chorych – wyzdrowiało.

Zarząd powiatu ciechanowskiego zdecydował dzisiaj (poniedziałek, 16 listopada) o zakupie sprzętu dla Szpitala. – Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną i problemy naszych mieszkańców, zdecydowaliśmy o udzieleniu dodatkowego wsparcia finansowego dla Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie przeznaczając 120 tys. zł z budżetu powiatu na zakup ośmiu aparatów do tlenoterapii i wentylacji wysokoprzepływowej – poinformowała starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak. – Dziś każda pomoc jest potrzebna, dlatego nie patrzymy na problemy własne i pomagamy.

Według dzisiejszego raportu ciechanowskiego Sanepidu za ostatnią dobę: w powiecie ciechanowskim potwierdzono 55 kolejnych zakażeń koronawirusem – w sumie od początku pandemii zakaziło się 1386 osób. Kwarantanną domową objętych jest obecnie 1185 osób, izolacją domową – 300, nadzorem epidemiologicznym – 150, a w szpitalach przebywają 33 osoby. Na szczęście – ostatniej doby nikt nie umarł.

red

Fot. FB Joanny Potockiej-Rak/Na zdjęciu: dzisiejsze obrady Zarządu Powiatu Ciechanowskiego