Gmina Sońsk: Młodzi na Pikniku Olimpijskim

Po raz kolejny członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Sońska zorganizowali atrakcyjne spędzenie wolnego czasu młodym mieszkańcom gminy. Ok. stu uczniów ze szkół podstawowych w Bądkowie, Gąsocinie i Sońsku udało się w minioną sobotę na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Opiekunami byli nauczyciele, którzy zgodzili się poświęcić na ten wyjazd swój prywatny, wolny od obowiązków czas.

Zwiedzanie to był pierwszy etap wycieczki, kolejny cel – odbywający się nieopodal 21. Piknik Olimpijski. Olbrzymi teren Kępy Potockiej dał możliwość zapoznania się z 50. dyscyplinami sportowymi oraz niepowtarzalną okazję obcowania wśród medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich. Takie wyjazdy idealnie wpisują się w profilaktykę przeciw uzależnieniom. Zaszczepienie w najmłodszych sportowego bakcyla czy nauka zdrowej rywalizacji na pewno zaowocuje w przyszłości, a kto wie, może wśród uczestników sobotniej wyprawy znajdują się przyszli olimpijczycy?

Inicjatywę wsparł wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski, który zorganizował transport młodzieży, oraz przed wyjazdem wręczył każdemu z uczestników prezent – czapki chroniące od słońca z logo gminy.

Piotr Jasiński / Fot. uczestnicy wyjazdu na 21. Piknik Olimpijski

Jeden komentarz

  1. Była też czwarta Szkoła – Społeczna z Kałęczyna.

Comments are closed.