Groźne zderzenie w Mławie. Dwie osoby ranne

W czwartek (24 września) po południu na skrzyżowaniu ulic  Roweckiego „Grota”  i Pogorzelskiego w Mławie, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Dwie osoby zostały lekko ranne. Moment zderzenia pojazdów zarejestrowała kamera monitoringu. Policja publikuje nagranie ku przestrodze.

-Do zdarzenia doszło tuż  przed godz. 14, w pobliżu przejścia dla pieszych i szkoły podstawowej. Jak wynika z ustaleń, na miejscu zdarzenia oraz nagrania, jakie zarejestrowała kamera na jednym z budynków, kierująca volvo 48-letnia mieszkanka pow. mławskiego, jadąc ul. Pogorzelskiego w kierunku Al. Piłsudskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa  i z dużą prędkością wjechała na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z oplem insignią. Oplem kierowała 46-letnia mławianka. Jechała ul. Roweckiego „Grota” od strony ul. Granicznej. Po zderzeniu z volvo, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Volvo natomiast uderzyło w ogrodzenie i taras prywatnej posesji, wywracając się na bok. Obie kierujące zostały przewiezione do szpitala w Mławie, doznały ogólnych potłuczeń ciała. Były trzeźwe. Interweniujący patrol zatrzymał kierującej volvo prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Mławska policja skierowała do zarządcy drogi wnioski o poprawę widoczności oznakowania poziomego i pionowego na tym skrzyżowaniu.    

-Zgodnie z analizą Komendy Głównej Policji – „Wypadki drogowe w Polsce w 2019 roku”, główną  przyczyną wypadków, zaistniałych z winy kierującego, było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Brak uwagi, brawura mogą doprowadzić do tragedii na drodze.  Wczorajsza sytuacja na skrzyżowaniu ulic Roweckiego „Grota”  i Pogorzelskiego wyglądała bardzo poważnie. Nagranie publikujemy ku przestrodze. Niewiele brakowało, by doszło tam do tragedii – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

red

fot. KPP Mława