Groźny pożar w Glinojecku. 55-latek wyciągnięty z płomieni

Pożar w jednym z mieszkań w Glinojecku. Znajdujący się w nim mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Pożar w bloku przy ul. Południowej wybuchł w środę (25 maja) ok. 14.35. – Dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał informację o dymie wydobywającym się z mieszkania w bloku. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Kiedy policjanci dojechali na miejsce zauważyli duże zadymienie w mieszkaniu położonym na pierwszym piętrze. Do bloku weszli wspólnie ze strażakami. Wnętrze mieszkania wypełnione było gęstym żrącym dymem. Widoczność była zerowa, policjanci użyli latarki i wtedy zauważyli leżącego na korytarzu mężczyznę, którego natychmiast wynieśli na korytarz, tam sprawdzili jego czynności życiowe. Mężczyzna był przytomny, oddychał i reagował na bodźce. Z uwagi na brak możliwości udzielenia pomocy poszkodowanemu przez załogę pogotowia w miejscu trwającej akcji gaśniczej, funkcjonariusz z Posterunku Policji w Glinojecku sam zniósł 55-letniego mężczyznę z pierwszego piętra do karetki pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji kom. Jolanta Bym.


W akcji gaśniczej, trwającej ok. półtorej godziny brały udział cztery zastępy strażackie. – Rozwinięto linię gaśniczą i przystąpiono do gaszenia pokoju. Panowało silne zadymienie a płomienie szybko się rozprzestrzeniały. Całość sprawdzono kamerą termowizyjną. Wentylatorem oddymiono całe mieszkanie oraz klatkę schodową. Akcja trwała około półtorej godziny – relacjonuję na FB strażacy z OSP KSRG Glinojeck.

red
Fot. FB OSP KSRG Glinojeck