Jechali na “dwóch gazach”, mogą spędzić dwa lata za kratkami

Do dwóch lat więzienia grozi dwójce nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w miniony weekend przez policjantów w powiecie ciechanowskim.

    – 11 marca w Szulmierzu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej skodę, którą kierowała 52- letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ciechanowskiej komendy w minioną niedzielę w Nużewku. 45-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego kierował bmw mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu – relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Zarówno kobieta, jak i mężczyzna stracili prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

    Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

    red