Jeden podejrzany – pięć zarzutów, w tym gwałt i posiadanie narkotyków

Do 12 lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego podejrzanemu o znęcanie fizyczne i psychiczne oraz zgwałcenie swojej konkubiny. – Mężczyzna odpowie również za naruszenie miru domowego, posiadanie środków odurzających oraz kradzież kosmetyków w drogerii. 30-latek usłyszał łącznie pięć zarzutów. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Ciechanowie, na wniosek prokuratury, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

– W minionym tygodniu policjanci z Posterunku Policji w Sońsku w wyniku podjętej interwencji domowej zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego podejrzanego o znęcanie fizyczne i psychiczne nad konkubiną. Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że podejrzany od kilku miesięcy będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, w których trakcie niszczył sprzęt gospodarstwa domowego, szarpał, popychał, dusił i wyzywał słowami wulgarnymi swoją konkubinę. Funkcjonariusze, w trakcie przeprowadzanej interwencji, uzyskali informację, że 30-latek posiada narkotyki. Przeszukali dokładnie całe mieszkanie. W wazonie stojącym na parapecie znaleźli pojemnik z suszem roślinnym. Badanie wykazało, że była to marihuana – relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska. – Ponadto zebrane dowody pozwoliły prokuraturze na przedstawienie zarzutu zgwałcenia oraz naruszenia miru domowego. Ciechanowscy policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili również, że 30-latek w lutym br. dokonał w krótkich odstępach czasu dwóch kradzieży kosmetyków w jednej z ciechanowskich drogerii na łączną kwotę ponad 700 zł.

30-latek usłyszał pięć zarzutów: znęcania, zgwałcenia, naruszenia miru domowego, posiadania środków odurzających oraz kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ciechanowie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

red