Jest tańszy węgiel. Pojawili się oszuści

Gmina Ojrzeń w ubiegłym tygodniu rozpoczęła sprzedaż tańszego węgla z rządowego programu. Bardzo szybko pojawili się oszuści. Urząd Gminy Ojrzeń ostrzega mieszkańców przed nimi.

– Uwaga oszuści! Pojawiły się próby wyłudzenia, oszustwa związane z dystrybucją węgla przez Gminę. Oszuści dzwonią i podają się za osoby pracujące w urzędzie, podają numer konta na który należy wpłacić należność za węgiel. Jest to oszustwo i działania te zostały zgłoszone na policję. Jednocześnie informujemy, że wpłaty dokonujemy na rachunek Gminy Ojrzeń, po wystawieniu faktury, która jest wystawiana w Urzędzie Gminy (nie wysyłana). Zachowajmy szczególną ostrożność i pilnujmy szczególnie osób starszych, aby nie dały się w ten sposób oszukać – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Ojrzeń.

Gmina Ojrzeń na swym oficjalnym profilu na Facebooku na bieżąco informuje o działaniach w sprawie węgla. Opublikowała też otrzymane dokumenty dotyczące jakości sprowadzonego opału.

Urząd Gminy Ojrzeń ma podpisaną umowę na dostawę węgle z Węglokoksem. – Węgiel w cenie 1.900,- zł za tonę, mogą kupić od samorządu, osoby uprawnione do zakupu preferencyjnego – informuje samorząd Ojrzenia. – Mieszkaniec który złożył wniosek o zakup węgla do GOPS, otrzyma stosowną informację, poprzez bezpośredni kontakt. Kolejnym krokiem będzie zgłoszenie się do urzędu, wystawienie faktury na zakup węgla, dokonanie zapłaty w banku i odbiór węgla we własnym zakresie, ze wskazanego składu.

Węgiel jest dostępny w składzie węgla w Ojrzeniu, ul. Warszawska 20. Odbiór na miejscu jest bezpłatny. – Możliwe są dodatkowo płatne usługi dowozu węgla, do miejsca zamieszkania. W szczególnie uzasadnionych wypadkach możliwy jest transport węgla przez Gminę Ojrzeń – dla podopiecznych GOPS, ludzi starszych, samotnych – informuje Urząd Gminy.

Red

Fot. FB Urząd Gminy Ojrzeń