Jesteś po czterdziestce – skorzystaj z bezpłatnych badań

– Program „Profilaktyka 40 PLUS” został przedłużony do końca roku 2022 r. Może to być doskonały świąteczny prezent dla wszystkich osób po 40 roku życia! – zachęca Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jesteś po 40. roku życia? Jeśli jeszcze nie skorzystałeś/aś, zadbaj o swoje zdrowie, odbierz e-skierowanie i idź się przebadać. Odpowiedz na pytania online, by otrzymać skierowanie na bezpłatne badania diagnostyczne, odpowiednie dla Twojej płci.

Jak otrzymać e-skierowanie:

  • zaloguj się na swoje Internetowe Konto Pacjenta. Jak się zalogować na Internetowe Konto Pacjenta
  • wejdź w zakładkę „Profilaktyka > Ankiety”.
  • wypełnij online ankietę Profilaktyki 40 PLUS. Twoje odpowiedzi pozwolą wybrać listę badań laboratoryjnych, które są dla Ciebie zalecane. Dostaniesz też wskazówki, jak należy przygotować się do badań.

Wypełnianie ankiety Profilaktyki 40 PLUS możesz w dowolnym miejscu przerwać. Kliknij wówczas na „Zapamiętaj odpowiedzi i wyjdź”.  Po ponownym zalogowaniu możesz wrócić do wypełniania ankiety.

Na koniec należy zatwierdzić wybrane dla Ciebie badania laboratoryjne poprzez kliknięcie przycisku „Wygeneruj skierowanie”, będzie one dostępne w zakładce „Skierowania” na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta. Nie musisz go drukować, dostaniesz informację o nim również na podany przez Ciebie na IKP numer telefonu lub mail, albo w aplikacji mojeIKP.

Ankietę Profilaktyki 40 PLUS możesz wypełnić także poprzez infolinię: 22 735 39 53 (w godzinach 8:00-18:00, koszt połączenia zgodny z taryfą operatora) lub (od 1 lipca 2022) w przychodni POZ uczestniczącej w programie. Ankieta jest dostosowana też do potrzeb osób po 65 roku życia.

Teraz znajdź laboratorium, w którym wykonasz badania. Wystarczy, że zgłosisz się z dowodem osobistym.

Szczegółowe informacje pod adresem:  https://www.gov.pl/web/zdrowie/profilaktyka-40-plus