Zenon Żebrowski – z Krzyżem Zasługi

Zenon Żebrowski, mieszkaniec gminy Ciechanów odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi.

Pan Zenon m.in. organizuje doroczne uroczystości w Łopacinie, gmina Sońsk, w rocznicę zamordowania w pobliskim Gutkowie przez niemieckich okupantów czterech żołnierzy Armii Krajowej.

Jemu i 20 innym osobom przyznane przez prezydenta odznaczenia wręczył w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Konstanty Radziwiłł. – To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę wręczyć Państwu medale, które są wyrazem uznania za Państwa działalność na rzecz Polski. Państwa wybitne osiągnięcia w działalności publicznej zasługują na wyrazy ogromnego szacunku. Każda z Państwa historii jest inna, ale wszystkie zasługują na uznanie i powinny być wzorem do naśladowania dla innych. Podejmowane przez Państwa działania służą nie tylko naszej Ojczyźnie, ale również obywatelom. Chciałem Państwu bardzo serdecznie podziękować, ponieważ bez Państwa poświęcenia i zaangażowania nie byłoby Polski i społeczeństwa jakie znamy – powiedział wręczając 2 Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Orderu Krzyża Niepodległości, 4 Złote Krzyże Zasługi, 11 Brązowych Krzyży Zasługi, Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Krzyż Zasługi, ustanowiony w 1923 r., nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Więcej na: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/wojewoda-mazowiecki-wreczyl-odznaczenia-panstwowe-i-resortowe

red

Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki