Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez drogówkę w miniony weekend

Ciechanowscy policjanci od piątku do niedzieli wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierowców> Niechlubny “rekordzista” miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

– W piątek o godz. 15:40 w Niechodzinie na ul. Głównej policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali kierowcę Iveco. 40-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował samochodem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W sobotę o godz. 19:50 w m. Soboklęszcz na ul. Płońskiej policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę motoroweru. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 3 promile – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym. – Tuż po północy w Ciechanowie na ul. Augustiańskiej, policjanci patrolujący teren miasta zauważyli samochód opel astra, który jechał z włączonymi światłami awaryjnymi. Policjanci w trakcie kontroli wyczuli od kierowcy alkohol. 36-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie a pojazd odholowano.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

– Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Jeśli widzisz jakiekolwiek niebezpieczeństwo nie bądź obojętny- reaguj! Zauważając bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dzwoń na numer alarmowy 112 – apeluje nadkom. Bym. – Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdów na min. 3 lata oraz wysoka nawiązka.

red
fot. KPP w Ciechanowie