Już w niedzielę – Orszak Trzech Króli

W niedzielę 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego – popularnie zwanym Świętem Trzech Króli – ulicami polskich miast i miasteczek przejdą Orszaki Trzech Króli.

Jak informują organizatorzy – Fundacja “Orszak Trzech Króli”: – “W tym roku świętować będą z nami aż 751 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą (w 13 państwach)! W ubiegłym roku, w kraju, były to 644 miejscowości. Dołączyło do nas wiele dużych miast, takich jak np. Łódź. Ale też niewielkie miejscowości, koła gospodyń lub stowarzyszenia, które tak samo jak inni chcą świętować razem i cieszyć się wspólnym kolędowaniem! Dziękujemy, że jesteście z nami i tworzycie na nowo tradycję! W tym roku, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, przejdziemy pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi

Na północnym Mazowszu orszaki przejdą m.in. ulicami Ciechanowa (weźmie w nim udział biskup płocki Piotr Libera), Pułtuska i Gołymina.

A my przypominamy skromne, ale znaczące wydarzenie sprzed pięciu lat, z Ciechanowa, gdy jeszcze nie myślano o wielkim przedsięwzięciu. Tamten Orszak przygotowali ówcześni wikariusze z parafii farnej, księża Jarosław Szumański i Tomasz Baranowski.