Kolejka pod bramą ciechanowskich koszar. Coraz więcej “terytorialsów”

Dzisiaj (sobota, 22 czerwca) już przed szóstą rano przed bramą ciechanowskich koszar ustawiła się kolejka chętnych do służby w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. Rój.

Ochotnicy stawili się także w koszar batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach. – Rozpoczyna się II edycja projektu „Wakacje w WOT” – informuje rzecznik 5. Brygady Aneta Szczepaniak. – Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, dzięki czemu zapowiada się jedno z najliczniejszych wcieleń od kilku miesięcy. Odbywa się ono w dwóch lokalizacjach, tj. w Ciechanowie oraz w Siedlcach, natomiast szkolenie realizowane będzie w oparciu o Pas Ćwiczeń Taktycznych Targonie.

– Dzień wcielenia to czas na załatwienie spraw ewidencyjnych, pobrania umundurowania oraz całego ekwipunku niezbędnego żołnierzowi lekkiej piechoty, zakwaterowania oraz zaliczenia sprawdzianu sprawności fizycznej, który powtórzony zostanie ponownie po ok. dziesięciu miesiącach służby w Obronie Terytorialnej. W niedzielę każdemu z przyszłych żołnierzy zostanie wydana broń, by móc rozpocząć intensywne, ogólnowojskowe szkolenie podstawowe – informuje Aneta Szczepaniak.

W 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Ciechanowie, Siedlcach, Komorowie i Zegrzu Południowym służy już ponad 1600 żołnierzy.

Fot. DWOT

Jeden komentarz

  1. Ogromny szacunek dla Was.

Comments are closed.