Konkurs na mural w prokuraturze

Ciechanowska Prokuratura Rejonowa zbada sprawę konkursu na mural patriotyczny, ogłoszonego z okazji 100-lecia Niepodległości Polski.

O wniosku złożonym do prokuratury poinformował na ostatniej sesji Rady Miasta jeden z mieszkańców Ciechanowa.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=BSTqrid5u0c[/embedyt]

 

Czytaj także: https://www.ciechtivi.pl/sporu-o-mural-ciag-dalszy/

O muralu, którego nie ma a który już jest – z profilu FB Tygodnika Extra Ciechanów:

“Mural widmo

Z wielu rzeczy zasłynął Ciechanów, zwłaszcza w tej kadencji, ale to przeszło wszelkie nasze oczekiwania: miasto na Stulecie Niepodległości ma już słynny, patriotyczny mural.

Jak to możliwe, ktoś zapyta, skoro wytypowana pod mural ściana bloku przy pl. Kościuszki wciąż (nie licząc namalowanych na samym dole wątpliwej jakości graffiti) jest pusta? Jak to możliwe, skoro niektórzy radni miejscy mają wątpliwości co do przebiegu konkursu na mural, prezydent miasta zapowiada jakieś dogrywki, a cała sprawa trafiła do prokuratury?

Otóż od jednego z czytelników otrzymaliśmy wkładkę-mapę, która znajdowała się w lokalnym tygodniku. Mapa nosi tytuł: „100 wycieczek na 100-lecie Niepodległości Polski”. I cóż w części opisowej czytamy tam o Ciechanowie?: „W ramach przygotowań do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Ciechanowie powstał mural patriotyczny. Znajduje się on na budynku przy ul. Kościuszki 1/3. Zajmuje powierzchnię ok. 105 m2. Widnieje na nim hasło: „W sercach noście narodowego ducha wolności”. Przedstawia polskich ułanów oraz motyw lokalny, czyli zamek w Ciechanowie”.”.