Kradną co popadnie: od gotówki po… trąbkę

Seria kradzieży w powiecie pułtuskim. Z jednego z mieszkań złodzieje wynieśli łupy warte prawie 100 tys. zł. Ofiarą przestępców padły też m.in.: motorówka i… trąbka.

Gotówka, biżuteria i dokumenty zginęły z jednego mieszkań w Pułtusku. – Nieznany sprawca po uprzednim wyłamaniu wkładek dwóch zamków drzwi wejściowych do mieszkania dostał się do jego wnętrza, skąd ukradł pieniądze w kwocie 70 tys. zł, złotą biżuterię o wartości około 20 tys. zł. oraz dokumenty, działając na szkodę 63 i 64-letnich mieszkańców Pułtuska – relacjonuje kom. Milena Kopczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Również w Pułtusku skradziona została kabinowa łódź motorowa warta ok. 15 tys. zł. Złodziejowi, bądź złodziejom nie przeszkodziło, że była przymocowana do pomostu łańcuchem z kłódką. W Zatorach ukradziono quada wartego ok. 30 tys. zł, a w Pułtusku – trąbkę. – Nieznany sprawca z niezamkniętego mieszkania dokonał kradzieży instrumentu muzycznego – trąbki Holton wraz z futerałem i ustnikami o wartości 3800 zł na szkodę 69 letniego mieszkańca Pułtuska – opisuje tę kradzież kom. Milena Kopczyńska.

Policja szuka złodziei.

red