Krew się polała w mławskiej Komendzie Policji

22 osoby w sumie oddały 10 litrów krwi podczas akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie.

-Najcenniejszym darem życia – własną krwią, podzielili się z potrzebującymi mławscy policjanci i pracownicy cywilni w czasie akcji. Przez kilka godzin świetlica Komendy Powiatowej Policji w Mławie zmieniła się w centrum krwiodawstwa a to za sprawą Oddziału Terenowego w Mławie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – informuje st. tech. Klaudia Struzik z mławskiej KPP. – Krew oddawali policjanci, pracownicy cywilni oraz osoby chętne z powiatu mławskiego. Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w służbach mundurowych, to służba dla społeczeństwa, dlatego odpowiedzieli na apel – bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. Krew oddały 22 osoby, dzięki czemu udało się jej zebrać ok. 10 litrów.

Celem akcji była zarówno zbiórka krwi, jak i budowanie świadomości społecznej, dotyczącej zapotrzebowania na krew i popularyzacja honorowego krwiodawstwa.

Fot. KPP Mława