Kwiatkowska skarbnikiem powiatu jeszcze przez pół roku

Elżbieta Kwiatkowska będzie jeszcze przez pół roku skarbnikiem powiatu ciechanowskiego. O ile oczywiście zgodzi się na to Rada Powiatu, ale ponieważ rządząca koalicja PSL-CBUW-PO ma w niej większość – to zgoda wydaje się zwykłą formalnością.

Projekt odpowiedniej uchwały, podpisany przez przewodniczącego Rady Powiatu Sławomira Morawskiego znalazł się w porządku obrad zaplanowanej na 28 grudnia sesji Rady Powiatu. Jeśli zostanie przyjęty – Elżbieta Kwiatkowska zostanie powołana na okres od 2 stycznia do 30 czerwca 2019 r. Wniosek o jej powołanie złożyła starosta Joanna Potocka-Rak. Elżbieta Kwiatkowska wyraziła zgodę.

Przypomnijmy, że Elżbieta Kwiatkowska jest skarbnikiem powiatu ciechanowskiego od 20 lat, czyli od początku jego istnienia. Pierwotnie stanowisko miała (odchodząc na emeryturę) opuścić 31 grudnia tego roku. 18 października na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu poprzedniej kadencji odbyło się jej uroczyste pożegnanie.

Na tej samej sesji radni zagłosują nad projektem uchwały powołującej od 1 lipca na stanowisko skarbnika powiatu – Hannę Dworecką – obecną kierownik wydziału finansowo-budżetowego Urzędu Miasta Ciechanów.

Komentarz:

Dalsza praca Elżbiety Kwiatkowskiej jako skarbnika powiatu ciechanowskiego dobrze świadczy o nowej pani staroście. Wielu na jej miejscu nie oparłoby się pewnie pokusie natychmiastowego obsadzenia tego tak bardzo ważnego w starostwie stanowiska swoim kandydatem. Finanse samorządu to jednak zbyt poważna zmiana, by pozwolić na ryzyko gwałtownych zmian.

Marek Szyperski

Na zdjęciu: Elżbietę Kwiatkowską żegnają: (od lewej) wicestarosta Andrzej Pawłowski, starosta Sławomir Morawski, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Gutowski.