Lek, którego nic nie może zastąpić. Policyjna akcja krwiodawstwa

Prawie 13 litrów krwi oddali uczestnicy akcji Honorowego Oddawania Krwi, którą 3 września przeprowadziła Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi.

– Specjalny autobus już o godz. 9 zaparkował na placu przy komendzie policji. Do akcji Honorowego Oddawania Krwi zgłosiły się 33 osoby, po weryfikacji krew oddało 28 osób co pozwoliło na zebranie 12,6 litrów krwi. W akcji wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy cywilni policji na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie, mieszkańcy pow. ciechanowskiego oraz uczniowie Szkoły Technicznej BZDZ w Ciechanowie – informuje oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym. – Wspólna akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, łączymy siły ze wszystkimi mieszkańcami Ciechanowa oraz powiatu aby podzielić się krwią z tymi, którzy jej bardziej potrzebują. Krew bardzo często przeznaczona jest do ratowania życia ofiar wypadków drogowych dlatego możliwość oddania krwi ma dla nas ogromne znaczenie.

Ciechanowska Policja dziękujewszystkim krwiodawcom oraz zespołowi pielęgniarek i doktor z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dzięki, którym ta krew mogła zostać oddana i zapraszam do uczestniczenia w kolejnych akcjach.

red

Fot. KPP Ciechanów