Lider opozycji: popieramy z lekkim niepokojem

Jednogłośnie Rada Powiatu Ciechanowskiego przyjęła budżet powiatu ciechanowskiego na 2021 r. Zaplanowano w nim ponad 122 mln zł dochodów i ponad 129 mln zł wydatków. Różnica zostanie pokryta z kredytu.

Na inwestycje w nadchodzącym roku powiat chce wydać 19 mln zł. W tym m.in. 5 mln zł na budowę ścieżki rowerowej Ciechanów – Gołotczyzna wraz z parkiem rekreacyjno-poznawczym w Gołotczyźnie. Ponad 150 tys. zł samorządowcy przeznaczają na stworzenie – jako części Powiatowego Programu Zdrowia Psychicznego na lata 2017-2022 – Ośrodka Felinoterapii, gdzie jako element terapeutyczny będą wykorzystywane koty.

Wśród innych inwestycji znalazły się m.in. budowy: powiatowego domu dzieci, powiatowego centrum opieki wytchnieniowej i centrum administracyjnego. – . – Przed nami trudny rok, ale dzięki dotychczasowej, racjonalnej polityce finansowej, przeznaczamy blisko 19 mln zł (15% budżetu), na nowe inwestycje. Kontynuujemy wszystkie inicjatywy edukacyjne, gospodarcze czy społeczne, które już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń Powiatu. Nie zapominamy o stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych na których pomysły i projekty zabezpieczyliśmy 0,5 mln zł – skomentowała na FB starosta Joanna Potocka – Rak.

Za budżetem oprócz radnych koalicji PSL, PO i CBUW głosowali także radni z opozycyjnego klubu PiS, którzy w tym roku nie poparli udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu.

Dla ciechtivi.pl komentuje przewodniczący klubu radnych PiS Jan Andrzej Kaluszkiewicz:

Nie widzimy w budżecie nic, co by go mogło zdyskredytować. Jest dużo ambitnych zamierzeń. Popieramy te inwestycje z lekkim niepokojem. Na rozliczenie przyjdzie pora pod koniec 2021 roku. Teraz to pięknie wygląda, wręcz “gierkowsko”. Jeśli się uda – będziemy bili brawo…

red

fot. pixabay.com