Miała być petarda, jest zmokły kapiszon

Waldemar Wardziński, kwiecień 2018, za „Pulsem Ciechanowa”: „W Ciechanowie nie dzieje się teraz nic nowego. Ja jestem człowiekiem od ciężkiej pracy”. Waldemar Wardziński, sierpień 2018, za „Tygodnikiem Ciechanowskim”: „Nie kandyduję na urząd prezydenta Ciechanowa”.

Informacja o tym, że były, sprawujący urząd przez trzy kadencje, prezydent Ciechanowa (PO), wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych i będzie walczył o powrót do ciechanowskiego ratusza, pojawiła się wiosną po konwencji wojewódzkiej Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w Warszawie. Ogłoszono tam wspólnych kandydatów obu ugrupowań na prezydentów: Warszawy, Radomia, Płocka, Siedlec, Ostrołęki i Ciechanowa.

Informacja wzbudziła spore zamieszanie na ciechanowskiej scenie samorządowo-politycznej. Ciechanowskie koło Nowoczesnej wydało oświadczenie, w którym odcięło się stanowczo od decyzji władz swej partii. „… kategorycznie zaprzeczamy, by ciechanowskie struktury Nowoczesnej brały kiedykolwiek pod uwagę popieranie owej kandydatury. Oświadczamy, że ciechanowskie koło Nowoczesnej zgodnie uważa, iż Pan Waldemar Wardziński nie jest kandydatem, który może liczyć na nasze jakiekolwiek poparcie. Nie było nigdy takich ustaleń. Lokalne struktury Nowoczesnej nie zostały w żaden sposób poinformowane o centralnych zamierzeniach..” – można było przeczytać w oświadczeniu ciechanowskiego koła Nowoczesnej.

Właściwie nikogo to nie zdziwiło, szefową ciechanowskiego koła Nowoczesnej jest Jolanta Grudzińska, dyrektor miejskiej placówki, podległej obecnemu prezydentowi Ciechanowa Krzysztofowi Kosińskiemu (PSL), Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej „Studio”. Także lokalni działacze PO byli bardzo powściągliwi w ocenie tej kandydatury.

I oto nadeszła środa 22 sierpnia. „Waldemar Wardziński: Nie kandyduję na urząd prezydenta Ciechanowa” – podał na swej stronie internetowej „Tygodnik Ciechanowski”. – – To jest moja suwerenna decyzja. Mam inne życiowe plany. Obecnie na ten temat nie chciałbym się wypowiadać – powiedział nam w ostatnią środę (22 sierpnia) Waldemar Wardziński”.

Wardziński, który obecnie jest radnym powiatu ciechanowskiego,  dodał, że nie będzie kandydował ani do Rady Powiatu ani do Rady Miasta.

fot. Waldemar Wardziński (pierwszy z prawej) – 6 lat temu, jako prezydent Ciechanowa, polonez przed ratuszem dla uczczenia Święta Niepodległości.