Mobilna wystawa o Niepodległości w Ciechanowie

Przez dwa dni w Ciechanowie gościło Mobilne Muzeum Multimedialne, które jak opisują organizatorzy: “pozwala każdemu na spotkanie z historią Polski, opowiadając o budowaniu nowoczesnej Polski, która odradzała się po 123 latach niewoli”.

Mobilne Muzeum Multimedialne powstało z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=fyQwo9ri19M[/embedyt]

Niestety, przyjazd Mobilnego Muzeum nie był należycie zapromowany.  Oto jak sprawę na swym profilu FB komentowała radna miejska Bogumiła Rybacka (PiS): “Od wczoraj w Ciechanowie ….przed kryta pływalnią. Szkoda, że Wydział Kontaktów Społecznych nie uznał za stosowne, aby tym spotkaniem z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki , zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości mogli cieszyć się mieszkańcy Ciechanowa i okolic. Nie było żadnej wzmianki o tym wydarzeniu, nie wspominając o reklamie…..Miejsce na placu przed ratuszem byłoby również bardziej odpowiednie…Historia Polski pokazana w ciekawy sposób nie tylko dla dorosłych, ale zwłaszcza dla dzieci i młodzieży…No cóż szkoda, że obecny prezydent naszego miasta ma inne priorytety ( na tira z niezdrowym napojem znalazło się swego czasu miejsce przed ratuszem …). Wstydzę się za Pana Panie Krzysztofie Kosiński…mieszkańcy Ciechanowa powinni mieć możliwość (darmowego przecież ) skorzystania z tej wystawy. Polecam i serdecznie zapraszam  niestety już tylko do godz. 16-tej w czwartek”.

więcej o Mobilnym Muzeum Multimedialnym na https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/mobilne-muzeum-multimedialne-rusza-w-trase/