Motocyklista ranny w wypadku w Strzegowie

W minioną sobotę (16 września), po południu, w Strzegowie, w powiecie , doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jadąca volkswagenem mławianka nie udzieliła kierującemu kawasaki pierwszeństwa przejazdu. Ranny 37-letni motocyklista został przewieziony do szpitala w Mławie. Policja ostrzega – nikt nie jest na drodze sam. Zachowaj ostrożność.  

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierująca volkswagenem 23-letnia mieszkanka Mławy, jadąc ul. Targową w Strzegowie, na skrzyżowaniu  nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Kierujący motocyklem kawasaki, 37-letni mieszkaniec pow. mławskiego, uderzył w bok samochodu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Kierującej volkswagenem kobiecie oraz czwórce pasażerów tego pojazdu nic się nie stało.  Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Interweniujący policjanci ruchu drogowego zatrzymali mławiance uprawnienia do kierowania. Trwają dalsze czynności, mławska policja szczegółowo ustala przebieg i przyczyny wypadku – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że sezon motocyklowy trwa. Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem bądź inną przeszkodą,  narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych zabezpieczeń. Pamiętajmy, dla każdego jest miejsce na drodze, a ostrożność i rozsądek to podstawa.

red

Fot. KPP w Mławie