Motocyklista ranny w wypadku w Zeńboku. Policja apeluje o ostrożność

Do zdarzenia doszło wczoraj (poniedziałek, 10 kwietnia). Okoliczności wypadku wyjaśniają ciechanowscy policjanci. Jednocześnie apelują o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

– Wiosenna aura i ładna pogoda powoduje, że na drogach można spotkać więcej fanów dwóch kółek. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Ciechanowscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek kilka minut przed godziną 14. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że włączający się do ruchu 44-letni kierujący pojazdem dacia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 26-letniemu kierującemu motocyklem yamaha. Motocyklista chcąc uniknąć zderzenia z dacią skręcił w lewo, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska. 

Ranny 26-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego przewieziony został do szpitala. Dacią podróżowały dwie pasażerki. Kierowcy byli  trzeźwi.

Policjanci po raz kolejny zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zwracajmy uwagę na użytkowników jednośladów, którzy należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie!

red