Pracowite Święta ciechanowskich strażaków

Ciechanowscy strażacy nie próżnowali w Święta Wielkanocne. Od 8 do 10 kwietnia interweniowali 10 razy.

M.in. 8 kwietnia o 22.13 wezwano ich na ulicę Ranieckiej w Ciechanowie. Tam dachował peugeot 307. Dwie osoby zostały poszkodowane. – Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podróżującym pojazdem została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc . Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego osoby poszkodowane zostały przekazane. Pojazd przewrócono na koła, a następnie odłączono akumulator. W działaniach trwających  44 minuty udział brały dwa zastępy straży pożarnej – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie kpt. Damian Kołpaczyński.

Tego samego dnia o godz. 23.39 strażaków wezwano do pożaru sadzy w kominie w jednorodzinnym domu w Opinogórze Dolnej, gm. Opinogóra.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Paliły się sadze w kominie, w wyniku czego doszło do zapalenia się konstrukcji dachu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca i przeprowadzeniu rozpoznania. Odłączono dopływ energii elektrycznej, a następnie strażacy podali dwa prądy wody co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Działania gaśnicze prowadzono z wykorzystaniem sprzętu izolującego drogi oddechowe ratowników, a do przeszukania pogorzeliska wykorzystano kamerę termowizyjną. Po dogaszeniu pożaru wykonano niezbędne prace rozbiórkowe na poddaszu. Ponadto strażacy wygasili palenisko pieca CO i przystąpili do ugaszenia pożaru w przewodzie kominowym piaskiem. Całe pogorzelisko dokładnie sprawdzono, nie stwierdzając zarzewi ognia – relacjonuje kpt. Damian Kołpaczyński. – W trakcie akcji na miejsce dotarła grupa-dochodzeniowo śledcza Policji oraz Pogotowie Energetyczne. W działaniach trwających  3 godz. 35 min. udział brało sześć zastępów straży pożarnej.

– 9 kwietnia o godz.  13.42 otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym w Ciechanowie przy ul. Kasprowicza.  Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy na drodze osiedlowej, w pozycji na boku. Pojazdem podróżowały cztery osoby – nie odniosły obrażeń, jednak z uwagi na pozycję pojazdu nie mogły samodzielnie opuścić pojazdu.  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wykonano stabilizację pojazdu z wykorzystaniem klinów i podpór mechanicznych. Ratownicy wykonali dostęp i ewakuowali wszystkie cztery osoby. W pojeździe odłączono akumulator. W trakcie działań na miejsce przybył patrol Policji. W uzgodnieniu z właścicielką pojazd został postawiony na koła siłami ratowników. Na tym działania zakończono. Na miejscu pozostała policja. W działaniach trwających  42. minuty udział brały dwa zastępy straży pożarnej – informuje rzecznik ciechanowskiej Straży Pożarnej.

Red

Fot. Marek Szyperski/asp. Sebastian Macfałda/sekc. Łukasz Bartosiewicz/KP PSP w Ciechanowie