“Murem za Polskim Mundurem” w Regiminie

Szkoła Podstawowa im. Teofila Lenartowicza w Regiminie włączyła się w akcję wsparcia dla polskich żołnierzy, strażników granicznych i policjantów broniących granicy polsko-białoruskiej.

Uczniowie przygotowali program artystyczny i kilkaset kartek z życzeniami świątecznymi dla naszych żołnierzy i funkcjonariuszy.

– Ucząc się i pracując, codziennie jesteśmy myślami ze służbami mundurowymi, a włączając się w tę akcję, chcieliśmy okazać żołnierzom i funkcjonariuszom naszą solidarność z nimi, dziękując tym samym serdecznie za ich niebezpieczną i ciężką służbę na granicy państwa. Pamiętajmy, wolność naszego kraju została okupiona krwią i blizną naszych przodków. Musimy znać historię Polski, szanować tradycje i symbole narodowe. To właśnie dzięki odwadze i zaangażowaniu obrońców naszych granic, możemy cieszyć się, że mamy swój język, swoją flagę i tożsamość. Wszyscy – na co dzień – dbajmy o to, „żeby Polska była Polską!” Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w tę szczytną akcję – skomentowała wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska.

W spotkaniu w szkole w Regiminie wzięła udział poseł PiS Anna Cicholska.

Red

Fot. FB Mariola Kołakowska