Podwyżka diety na „Szlachetną Paczkę”

Radny Rady Powiatu Ciechanowskiego Sławomir Rudnicki z podciechanowskiego Niestumia niedawną podwyżkę samorządowej diety postanowił przeznaczyć na pomoc dla rodziny, której ojciec zginął w wypadku i wziął udział w „Szlachetnej Paczce”.

– Zrobiłem rozeznanie i wybrałem panią z trojgiem dzieci z gminy Ciechanów, której mąż latem tego roku zginął w wypadku motocyklowym – mówi pan Sławomir. – Z rozmowy z nią dowiedziałem się, że najbardziej potrzebuje opału na zimę – opowiadał “Tygodnikowi Ilustrowanemu – Nowocześnie z Tradycjami”

W jednym z ciechanowskich składów opału (przy ul. Kąckiej) radny kupił tonę węgla, a wtedy właściciel składu dorzucił gratis drugą tonę. Kupił też m.in. odzież, żywność, środki czystości, a o akcji powiedział kolegom radnym, sąsiadom, znajomym. – Dorzucili się do tego co kupiłem i uzbierało się całe auta różnego rodzaju produktów – opowiada.

Pan Sławomir jest także sołtysem Niestumia i znanym nie tylko w swojej miejscowości społecznikiem. Śpiewa także w chórze „Francesco” przy ciechanowskiej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.

red/”Tygodnik Ilustrowany – Nowocześnie z Tradycjami”

Fot. FB Sławomira Rudnickiego/Klub radnych PIS przekazuje paczki rodzinie Pani Malwiny